Odborná školení

Pracovněprávní minimum a další aktuální právní otázky neziskových organizací

Provedeme vás pracovněprávním minimem bezprostředně se dotýkajícím neziskových organizací. Diskutovat budeme právní aktuality a novinky, které by vám s novelou zákoníku práce neměly ujít. Dále vás seznámíme s možnostmi využití AI v pracovním prostředí. AI představuje užitečný nástroj pro zaměstnavatele i jeho zaměstnance, jehož vhodné používání může vést ke zvýšení efektivity a produktivity práce. Poradíme vám, na co si dávat pozor, aby bylo zajištěno její etické, zodpovědné a bezpečné používání.

19. června 2024 - 9:00 - 12:30

Spot blue Spot blue Spot blue

Informace o školení

Komu je školení určeno?

Pracovníkům neziskových organizací, zejména členům statutárních orgánů, ředitelům a vedoucím pracovníkům, kteří se zabývají personálními otázkami, kteří se chtějí osvojit základy pracovního práva.

Program

Pracovně právní minimum s důrazem na:

  • rozdíly mezi jednotlivými základními pracovněprávními vztahy a právními vztahy
  • povinnosti různých typů pracovněprávních vztahů 
  • švarcsystém, tj. nelegální zaměstnávání
  • home-office a jeho pravidla

 

Základní shrnutí projednávaných a plánovaných novel pracovního práva 

 

Využití AI v pracovním prostředí 

  • možnosti využití AI 
  • rizika využití AI 
  • představení AI Act jakožto první komplexní nařízení regulující umělou inteligenci ve světě

Lektoři školení

Časté dotazy

Může nás na školení přijít více osob z jedné organizace?

Snažíme se dávat prostor širokému spektru organizací. Pokud není řečeno jinak, mohou se jednoho školení zúčastnit maximálně dva zástupci z jedné organizace.

Nepřišel mi potvrzovací e-mail, jak mám postupovat?

Nejdříve zkontrolujte, zda vám potvzení nespadlo do složky spam. Pokud není, ani ve složce spam, ozvěte se nám na csr@kpmg.cz.

Jsem přihlášen/a na školení, ale nemohu se zúčastnit, jak mám postupovat?

Pokud se nemůžete školení zúčastnit, dejte nám o tom co nejdříve vědět. Na uvolněná místa čekají náhradníci, kterým vaše místo rádi nabídneme.

Přihláška

Viktor Dušek

Viktor Dušek

Legal
Proč se každý rok zapojuji do školení neziskovek? Dává mi to prostě smysl! :-)

Viktor je zkušeným advokátem, který v advokacii působí již více než 11 let. Ve své praxi se zaměřuje především na právo obchodních společností, transakce, regulatoriku, zejména v oblasti pojišťovnictví, ochranu osobních údajů a právo životního prostředí. Má rozsáhlé zkušenosti se zastupováním klientů v řadě civilních, rozhodčích a správních řízení. Pravidelně přednáší a publikuje v odborných časopisech a dalších médiích. V rámci KPMG Legal koordinuje poskytování pro bono právních služeb neziskovému sektoru.

Martin Čapek

Martin Čapek

Legal

Martin se během svého působení v KPMG zúčastnil řady dobrovolnických akcí a snaží se pomoct těm, co to potřebují. Ve své právní praxi se zaměřuje mimo jiné na oblast duševního vlastnictví, obchodního práva a ochrany osobních údajů. V rámci svého poradenství se rovněž věnuje nejrůznějším aspektům práva informačních technologií a ve velké míře se zabývá vztahem práva a moderních technologií. Své zkušenosti získal jak v České republice, tak v zahraničí, kde několik let studoval i pracoval.