Servisní granty

Držíme se motta „Pomáháme tím, co umíme“. Proto jednou ročně udělujeme neziskovým organizacím a sociálním podnikům servisní granty, tedy naše standardní komerční služby přizpůsobené na míru neziskovým organizacím. Pokud potřebujete daňové nebo právní poradenství či konzultaci ohledně výroční zprávy pro audit, pak právě pro vás jsou určeny servisní granty.

Vybrané organizace mohou grant čerpat v období od října do září za symbolický poplatek 1 000 Kč.

Generated with Avocode. shape Fill 1 Fill 4 Fill 6 Fill 8 Fill 10 Fill 12 Fill 14
Generated with Avocode. shape-segment
Generated with Avocode. shape-segment

Informace o grantech

Komu jsou granty určené:

 • českým nestátním neziskovým organizacím a sociálním podnikům z celé ČR
 • organizacím, které vedou účetnictví
 • organizacím, kterým může KPMG Česká republika odbornými službami výrazně přispět k jejich profesionálnímu fungování a prezentaci  

Přihláška bude z výběrového řízení vyřazena, pokud:

 • nesplní podmínky a požadavky výběrového řízení
 • budou v ní chybět požadované údaje
 • nebude obsahovat požadované přílohy (status nebo stanovy, doklad o vystavení IČ, výroční zpráva / zpráva o činnosti)
 • obdržíme ji po stanoveném termínu

KPMG Česká republika, s. r. o., si vyhrazuje možnost některé z vypsaných grantů neudělit.

Harmonogram pro rok 2019

 1. Vypsání grantů  srpen 2019 
 2. Uzávěrka přihlášek15. září 2019
 3. Vyhlášení finalistůzáří 2019
 4. Realizace grantůříjen 2019 - září 2020

Nabídka servisních grantů

Daňové poradenství

Změnili jste v nedávné době účetní? Začínáte dělat něco nového a potřebujete v organizaci nastavit procesy? Očekáváte kontrolu? Jste nestátní nezisková organizace? Tak právě pro vás je určen servisní grant z oblasti daní zaměřený na daňové poradenství v oblasti DPH a přiznání k dani z příjmu právnických osob. Časová dotace: 16 hodin.

Finanční analýza a reporting

Chtěli byste zefektivnit a zlepšit sestavování účetní závěrky spolu s vašimi finančními procesy? Rádi byste zpřesnili reportovaná data a zefektivnili přístup ke kritickým a reportovaným datům? Případně byste rádi snížili náklady spojené s reportingem a sestavováním účetní závěrky? Na základě výsledků mapování procesů jsme následně schopni navrhnout zlepšení a zefektivnění ( příp. automatizaci) procesů a reportingu. Zajímá Vás stabilita, solventnost a likvidita Vaší společnosti? Chtěli byste se dozvědět, jak si stojíte oproti předchozím rokům či v porovnání s jinými společnostmi ve vašem oboru? Případně byste rádi sestavili plán budoucího vývoje Vaší společnosti či zhodnotili oblast nebo projekt, do kterého je vhodné investovat? Poté jsou pro Vás finanční analýza a reporting tím vhodným nástrojem. Časová dotace: 30 hodin.

Právní poradenství

Potřebuje vaše nezisková organizace pomoc v oblasti práva? Zajímá vás nastavení a úpravy zakladatelských dokumentů? Řešíte změny ve vnitřní organizaci nebo ve veřejném rejstříku? Tento servisní grant nabízí poradenství v oblasti pracovního a korporátního práva a pomůže vám i s problematikou ochrany osobních údajů. Cizí vám přestane být také nastavení smluvních vztahů nebo třeba právo duševního vlastnictví (autorské právo, průmyslová práva). Časová dotace: 20 hodin.

Účetní poradenství

Tento servisní grant je určen neziskovým organizacím a sociálním podnikům, které potřebují pomoc s účetnictvím. Poradenství se zaměří na účetní závěrku, ověření výročních zpráv a nastavení vnitřních procesů. V rámci grantu získáte také doporučení, jak zlepšit vaše účetnictví a systém vnitřních kontrol. Časová dotace: 15 hodin.

Zákaznická zkušenost a strategický management

Chtěli byste zapracovat na vaší strategii a naučit se co nejefektivněji pracovat se zákaznickou zkušeností? Právě pro vás je určený tento grant, který se zaměřuje především na zhodnocení rizikových míst vztahu s klienty nebo dárci. Nabízí návrh změn v řízení těchto vztahů, včetně uvedení příkladů dobré praxe. Dále návrh systému hodnocení spolupráce s klienty či dárci nebo návrh systému vyhodnocování dopadu aktivit organizace (definice KPIs či struktury reportu KPIs). Tento grant se zaměří také na facilitaci tvorby strategie organizace či zhodnocení strategických materiálů. Společně identifikujeme cílové skupiny a dostanete doporučení pro práci s nimi. Zaměříme se také na analýzu dat, např. z průzkumů, reakcí na komunikační kampaně apod. Časová dotace: 12 hodin.

Časté dotazy

Je možné přihlásit se do více než jednoho servisního grantu?

Ano, můžete se přihlásit i do všech vypsaných oblastí, pokud vám to pomůže vyřešit konkrétní problém, se kterým se v organizaci potýkáte.

Kdy probíhá realizace servisních grantů?

Vždy v období od října do září následujícího roku. Konkrétní termín záleží na daném grantu a domluvě s jeho řešitelem.

Můžeme se do servisních grantů přihlásit, i když nejsme organizace z Prahy?

Ano. Granty jsou určeny pro organizace z celé ČR.

Generated with Avocode. shape Fill 1 Fill 4 Fill 6 Fill 8 Fill 10 Fill 12 Fill 14

Mohlo by vás také zajímat...