Mentoringový program

Mentoring pro neziskovky

Dobrovolníci z našeho talentového programu pomáhají prostřednictvím mentoringu zástupcům neziskového sektoru vyřešit konkrétní problém spojený s jejich odborností.

Spuštění přihlášek

březen 2024

Realizace mentoringu

duben - září 2024

Hero
Spot teal Spot teal Spot teal

Informace o programu

Naši mentoři z poradenských oddělení spolupracují se zástupci neziskové organizace nebo sociálního podniku po dobu šesti měsíců a společně přicházejí na vhodná řešení konkrétních problémů. Po skončení programu obdrží jak neziskovka, tak mentor zpětnou vazbu na proběhlou spolupráci a mohou ji použít pro svůj další rozvoj.

Komu je mentoringový program určený?

  • českým nestátním neziskovým organizacím a sociálním podnikům z celé ČR.
  • organizacím, které vedou účetnictví.
  • organizacím, kterým může KPMG Česká republika odbornými službami výrazně přispět k jejich profesionálnímu fungování a prezentaci

Harmonogram programů

  • Spuštění přihlášekbřezen 2024
  • Uzávěrka přihlášek 8. dubna 2024
  • Výběr neziskovekduben 2024
  • Realizace mentoringuduben - září 2024

Časté dotazy

Nepřišel mi potvrzovací e-mail, jak mám postupovat?

Nejdříve zkontrolujte, zda vám potvzení nespadlo do složky spam. Pokud není, ani ve složce spam, ozvěte se nám na csr@kpmg.cz.

Nabídka mentoringu

Řešíte problém, se kterým si nevíte rady? Vyberte oblast, která je mu nejblíže a zkuste nám vaši situaci v přihlášce detailně popsat. Pokud vybereme právě vaši organizaci, naši mentoři s vámi stráví až 16 hodin, během kterých společně naleznete vhodné řešení.

Vývoj mobilních/webových aplikací

Čeká vás vývoj webové, nebo mobilní aplikace a chcete se vyvarovat chybám hned v začátku? Poradíme vám v oblasti výběru technologie, UI/UX designu, vývoje frontendu webových nebo mobilních aplikací a ohledně zásad pro bezpečnost a kvalitu kódu. V rámci mentoringu projdete na tyto oblasti a najdete vhodné řešení pro potřeby vaší organizace.

Práce s daty

Potřebovali byste navést a poradit, jak na práci s daty a jak rozumět kvalitě dat či jejich řízení? Naši mentoři vás provedou světem datové analýzy a reportingu. Zaměříme se na data governance (nastavení vlastnictví dat a souvisejících procesů), datovou kvalitu (dohledávání chyb a nastavení pravidel), případně na architekturu souvisejících řešení.

Podpora fungování organizace

Společně zrevidujeme strategie, cíle a mise vaší organizace. Zaměřit se můžeme rovněž na principy interního fungování (popis rolí, odpovědností, komunikační principy, organizace a kultura týmu či HR strategie) a navrhneme možná zlepšení či zefektivnění těchto procesů. Podpoříme vás v uchopení přístupu projektového řízení, který bude na míru vyhovovat organizaci vaší práce. V neposlední řadě nabízíme podporu zavedení agilního fungování pro týmy (v kolektivu do 50 členů).

Kybernetická bezpečnost

Spolu s rostoucí digitalizací všech aspektů fungování organizací je kladen stále větší důraz na kybernetickou bezpečnost, ochranu dat a soukromí. Rádi vám budeme nápomocni při nejrůznějších otázkách a problémech souvisejících s touto problematikou. Jedná se například o zvyšování a podporu bezpečnostního povědomí zaměstnanců, využití šifrované komunikace či ochrana před technikami sociálního inženýrství (manipulativní a podvodné jednání za účelem získání citlivých informací).