Odborná školení

Pracovněprávní minimum a další aktuální právní otázky neziskových organizací

Na tomto školení vás čeká široká škála právních témat relevantních či jinak prospěšných pro neziskový sektor. Provedeme vás pracovněprávním minimem, společně se podíváme na vybrané právní otázky dotýkající se provozu i veřejného působení neziskových organizací a diskutovat budeme rovněž právní aktuality a novinky, které by vám neměly ujít.

7. června 2023 - 9.00 - 12.30

Spot blue Spot blue Spot blue

Informace o školení

Komu je školení určeno?

Pracovníkům neziskových organizací, zejména členům statutárních orgánů, ředitelům, zaměstnancům zabývajícím se personálními otázkami, právníkům.

Program

První část:

  • Vznik, průběh a skončení pracovního poměru - jednání ve vztahu k zaměstnancům, prevence a řešení problematických situací (pracovněprávní dokumentace, pracovní doba, dovolená, pracovní cesty, doručování)
  • Vybrané otázky připravované novelizace Zákoníku práce (práce na dálku, dohody mimo pracovní poměr, work-life balance, digitalizace právního jednání)
  • Novela zákona o zaměstnanosti – nová definice závislé práce
  • Pozoruhodná či pro praxi užitečná soudní rozhodnutí z poslední doby
  • Praktické tipy, jak řešit problematické situace a jak minimalizovat riziko sankcí.

Druhá část:

  • Korporátní život neziskových organizací – nejčastější problémy a jak se jich vyvarovat
  • Veřejné sbírky
  • Transparentní účty a darování

Přínosy

První část:

  • Získáte základní přehled o praktických otázkách pracovního práva a o institutech, které personalisté v praxi využívají nejčastěji a současně o novinkách a zásadních změnách, které v těchto oblastech můžeme v roce 2023 očekávat
  • Dozvíte se, jak nejlépe či jinak vhodně reagovat na nejčastější situace, ke kterým dochází při vzniku, v průběhu a při ukončování pracovního poměru
  • Seznámíte se s nejčastějšími chybami zaměstnavatelů a našimi tipy, jak se jich vyvarovat
  • Školení klade důraz na praktické problémy a otázky, s nimiž se zaměstnavatelé nejčastěji potýkají

Druhá část:

  • Získáte základní přehled o aktuálních a častých právních otázkách souvisejících s chodem neziskových organizací – zejména z oblasti korporátního práva, veřejných sbírek a darování
  • Seznámíte se s nejčastějšími chybami z praxe, poradíme Vám, jak se jich vyvarovat a dáme Vám tipy, na co si dát pozor

Školení klade důraz na praktické problémy a otázky, s nimiž se neziskové organizace nejčastěji potýkají

Lektoři školení

Časté dotazy

Může nás na školení přijít více osob z jedné organizace?

Snažíme se dávat prostor širokému spektru organizací. Pokud není řečeno jinak, mohou se jednoho školení zúčastnit maximálně dva zástupci z jedné organizace.

Nepřišel mi potvrzovací e-mail, jak mám postupovat?

Nejdříve zkontrolujte, zda vám potvzení nespadlo do složky spam. Pokud není, ani ve složce spam, ozvěte se nám na csr@kpmg.cz.

Jsem přihlášen/a na školení, ale nemohu se zúčastnit, jak mám postupovat?

Pokud se nemůžete školení zúčastnit, dejte nám o tom co nejdříve vědět. Na uvolněná místa čekají náhradníci, kterým vaše místo rádi nabídneme.

Mám zájem o školení

V současné době toto školení nemá vypsaný termín. Vyplňte níže uvedený formulář a jakmile termín vypíšeme, budeme Vás kontaktovat.

Tereza Burdová

Tereza Burdová

Legal

Tereza studuje Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. Dlouhodobě se věnuje práci v neziskových organizacích a spolupracuje na několika dobrovolnických projektech, do kterých se zapojuje také v rámci svého působení v KPMG. Ve své právní praxi se zaměřuje zejména na pracovní a obchodní právo.

Martin Čapek

Martin Čapek

Legal

Martin se během svého působení v KPMG zúčastnil řady dobrovolnických akcí a snaží se pomoct těm, co to potřebují. Ve své právní praxi se zaměřuje mimo jiné na oblast duševního vlastnictví, obchodního práva a ochrany osobních údajů. V rámci svého poradenství se rovněž věnuje nejrůznějším aspektům práva informačních technologií a ve velké míře se zabývá vztahem práva a moderních technologií. Své zkušenosti získal jak v České republice, tak v zahraničí, kde několik let studoval i pracoval.

Ľubica Čáp

Ľubica Čáp

Legal

Ľubica se specializuje na pracovní právo a litigace. Klientům poskytuje komplexní právní poradenství především v oblasti pracovního práva, včetně přípravy a revizí různorodé pracovněprávní dokumentace a právní podpory při řešení široké škály otázek každodenní agendy pracovního práva, a to jak na straně zaměstnavatelů, tak na straně zaměstnanců. Ľubica má také bohatou praxi se zastupováním klientů v soudních sporech nejrůznějších typů i instancí.

Karolína Kubíčková

Karolína Kubíčková

Legal

Karolína má zkušenosti hlavně z oblasti korporátního práva. Věnuje se mimo jiné zakládání obchodních korporací, jejich běžné právní agendě od vypracování zpráv o vztazích či schválení účetních závěrek, po jmenování a odvolávání členů orgánů těchto korporací, a dále jejich případným likvidacím.

Pavlína Rampová

Pavlína Rampová

Pavlína se zaměřuje na obchodní a korporátní právo, M&A a daňové právo procesní. V průběhu své praxe mimo jiné asistovala významné české neziskové organizaci s více než 600 členy s ukončením činnosti a následnou likvidací. Mimo práci v KPMG se aktivně zapojuje do dobrovolnických akcí a neziskových projektů, kde může uplatnit své znalosti a pomoci potřebným.