Pracovněprávní minimum pro neziskové organizace

Jak postupovat při náboru zaměstnanců, jakým způsobem s nimi jednat v průběhu pracovního poměru a jak řešit různé problematické situace při jeho skončení? V rámci školení vám poskytneme základní přehled o českém pracovním právu, zaměříme se na časté chyby a doporučíme praktické postupy. Současně Vás seznámíme se změnami, které v této oblasti můžete očekávat po připravované novele zákoníku práce v roce 2020.

informace o školení mám zájem o školení
Generated with Avocode. shape Fill 1 Fill 4 Fill 6 Fill 8 Fill 10 Fill 12 Fill 14
Generated with Avocode. shape-segment
Generated with Avocode. shape-segment

Informace o školení

Komu je školení určeno?

Pracovníkům neziskových organizací, zejména členům statutárních orgánů, ředitelům, zaměstnancům zabývajícím se personálními otázkami, právníkům.

Program

  • Vznik pracovního poměru
  • Flexibilní formy zaměstnání - dohody o pracích konaných mimo pracovní poměr, sdílené pracovní místo, home office
  • Průběh a skončení pracovního poměru – jednání ve vztahu k zaměstnancům, prevence a řešení problematických situací (pracovní doba, dovolená, pracovní cesty, doručování)
  • Očekávané změny pracovněprávní úpravy v roce 2020

Přínosy

  • Získáte základní přehled o praktických otázkách pracovního práva a o institutech, které personalisté v praxi využívají nejčastěji a současně o změnách, které v těchto oblastech můžeme v roce 2020 očekávat
  • Naučíte se, jak reagovat na nejčastější situace, ke kterým dochází při vzniku, v průběhu a při ukončování pracovního poměru
  • Seznámíte se s nejčastějšími chybami zaměstnavatelů a našimi tipy, jak se jich vyvarova
  • Školení klade důraz na praktické problémy a otázky, s nimiž se zaměstnavatelé nejčastěji potýkají

Lektoři školení

Časté dotazy

Může nás na školení přijít více osob z jedné organizace?

Snažíme se dávat prostor širokému spektru organizací. Pokud není řečeno jinak, mohou se jednoho školení zúčastnit maximálně dva zástupci z jedné organizace.

Nepřišel mi potvrzovací e-mail, jak mám postupovat?

Nejdříve zkontrolujte, zda vám potvzení nespadlo do složky spam. Pokud není, ani ve složce spam, ozvěte se nám na csr@kpmg.cz.

Jsem přihlášen/a na školení, ale nemohu se zúčastnit, jak mám postupovat?

Pokud se nemůžete školení zúčastnit, dejte nám o tom co nejdříve vědět. Na uvolněná místa čekají náhradníci, kterým vaše místo rádi nabídneme.

Mám zájem o školení

V současné době toto školení nemá vypsaný termín. Vyplňte níže uvedený formulář a jakmile termín vypíšeme, budeme Vás kontaktovat.

Kateřina Randlová

Kateřina Randlová

Legal

Katka se zabývá pracovním právem, kde se věnuje, vedle obecného pracovního práva, rovněž zaměstnávání cizinců nebo problematice zprostředkování zaměstnání. Dříve působila ve významné neziskové organizaci poskytující právní poradenství spotřebitelům. Katka vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, Andragogiku a personální řízení na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a absolvovala semestrální výměnný kurz v nizozemském Nijmegenu.

Ladislav Karas

Ladislav Karas

Legal
Pomocí lidem z neziskového sektoru aktivně přispíváme ke zlepšení prostředí kolem nás.

Ladislav působí v KPMG Legal od roku 2013 a věnuje se zejména korporátnímu, soutěžnímu a pracovnímu právu. Specializuje se též na právo ochrany osobních údajů. Podílel se mimo jiné na analýze dopadů souvisejících s přijetím obecného nařízení o ochraně osobních údajů a připravoval na toto téma školení KPMG pro klienty i odbornou veřejnost. Ladislav absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy, Fakultu mezinárodních vztahů na Vysoké škole ekonomické v Praze a studijní program zaměřený na obchodní právo na Nottingham Trent University.

Václav Bělohoubek

Václav Bělohoubek

Legal

Romana Szuťányi

Romana Szuťányi

Legal

Romana poskytuje klientům komplexní právní servis v pracovněprávní oblasti včetně zastupování v soudních a správních řízeních. Specializuje se zejména na přípravu smluvní dokumentace a vnitřních předpisů, nábor a propouštění zaměstnanců včetně vyjednávání o mimosoudním řešení sporů. Má zkušenosti s kolektivním vyjednáváním, pracovněprávní compliance, řešením etických incidentů na pracovišti a ochranou soukromí zaměstnanců. V neposlední řadě poskytuje klientům asistenci v souvislosti vysíláním zaměstnanců do zahraničí a zaměstnáváním cizinců. Pravidelně přednáší pracovní právo pro podnikatelskou sféru ve vzdělávacích agenturách a institutech.

Generated with Avocode. shape Fill 1 Fill 4 Fill 6 Fill 8 Fill 10 Fill 12 Fill 14

Mohlo by vás také zajímat...