Aktuální právní otázky fungování neziskových organizací

Působíte v neziskové organizaci a zajímá vás, jaká jsou právní pravidla pro zpracování osobních údajů při její činnosti? Nemáte jasno v otázkách zaměstnávání v neziskovém sektoru? Pak je toto školení určeno právě vám. Dozvíte se, jaká jsou úskalí šíření reklamních sdělení, věnovat se budeme i otázkám pracovního práva a jednání za právnické osoby.

informace o školení mám zájem o školení
Generated with Avocode. shape Fill 1 Fill 4 Fill 6 Fill 8 Fill 10 Fill 12 Fill 14
Generated with Avocode. shape-segment
Generated with Avocode. shape-segment

Informace o školení

Komu je školení určeno?

  • Představitelům a pracovníkům neziskových organizací.
  • Zájemcům o neziskový sektor.
  • Všem, kteří mají zájem získat přehled o právním prostředí pro fungování neziskového sektoru v České republice.

Program

  • Zpracování osobních údajů a marketing v souvislosti s činností neziskové organizace.
  • Základní aspekty pracovněprávních vztahů včetně povinností zaměstnavatele v oblasti ochrany osobních údajů.
  • Jednání za právnickou osobu se zaměřením na odpovědnost neziskové organizace za jednání zaměstnanců.

Přínosy

  • Získáte přehled o právním rámci zpracování osobních údajů neziskovými organizacemi.
  • Obdržíte srozumitelné informace o základech pracovněprávních vztahů s ohledem na specifické potřeby neziskových organizací.
  • Dozvíte se, jaké jsou důsledky odpovědnosti neziskové organizace za jednání jejích zaměstnanců.

Lektoři školení

Časté dotazy

Může nás na školení přijít více osob z jedné organizace?

Snažíme se dávat prostor širokému spektru organizací. Pokud není řečeno jinak, mohou se jednoho školení zúčastnit maximálně dva zástupci z jedné organizace.

Nepřišlo mi potvrzení o registraci na školení, jak mám postupovat?

Nejdříve zkontrolujte, zda vám potvzení nespadlo do složky spam. Pokud není, ani ve složce spam, ozvěte se nám na csr@kpmg.cz.

Jsem přihlášen/a na školení, ale nemohu se zúčastnit, jak mám postupovat?

Pokud se nemůžete školení zúčastnit, dejte nám o tom co nejdříve vědět. Na uvolněná místa čekají náhradníci, kterým vaše místo rádi nabídneme.

Mám zájem o školení

V současné době toto školení nemá vypsaný termín. Vyplňte níže uvedený formulář a jakmile termín vypíšeme, budeme Vás kontaktovat.

Ondřej Vykoukal

Ondřej Vykoukal

Legal

Ondřej se ve své praxi zaměřuje především na právo duševního vlastnictví, zejména na právo autorské a práva související. Poradenství poskytuje rovněž v oblasti práva informačních technologií, kde se věnuje převážně moderním technologiím, právním aspektům internetu a právním vztahům odehrávajícím se online. V této souvislosti se Ondřej rovněž zabývá ochranou osobních údajů a osobnostních práv obecně. Je členem mezinárodní učené společnosti pro zkoumání otázek autorského práva ALAI. V roce 2017 zahájil spolupráci s neziskovou organizací Pro bono aliance, jejímž prostřednictvím poskytuje pro bono právní služby neziskovým organizacím a jedincům ve složitých životních situacích.

Martin Čapek

Martin Čapek

Legal

Martin se během svého působení v KPMG zúčastnil řady dobrovolnických akcí a snaží se pomoct těm, co to potřebují. Ve své právní praxi se zaměřuje mimo jiné na oblast duševního vlastnictví, obchodního práva a ochrany osobních údajů. V rámci svého poradenství se rovněž věnuje nejrůznějším aspektům práva informačních technologií a ve velké míře se zabývá vztahem práva a moderních technologií. Své zkušenosti získal jak v České republice, tak v zahraničí, kde několik let studoval i pracoval.

Kateřina Randlová

Kateřina Randlová

Legal

Katka se zabývá pracovním právem, kde se věnuje, vedle obecného pracovního práva, rovněž zaměstnávání cizinců nebo problematice zprostředkování zaměstnání. Dříve působila ve významné neziskové organizaci poskytující právní poradenství spotřebitelům. Katka vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, Andragogiku a personální řízení na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a absolvovala semestrální výměnný kurz v nizozemském Nijmegenu.

Ladislav Karas

Ladislav Karas

Legal
Pomocí lidem z neziskového sektoru aktivně přispíváme ke zlepšení prostředí kolem nás.

Ladislav působí v KPMG Legal od roku 2013 a věnuje se zejména korporátnímu, soutěžnímu a pracovnímu právu. Specializuje se též na právo ochrany osobních údajů. Podílel se mimo jiné na analýze dopadů souvisejících s přijetím obecného nařízení o ochraně osobních údajů a připravoval na toto téma školení KPMG pro klienty i odbornou veřejnost. Ladislav absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy, Fakultu mezinárodních vztahů na Vysoké škole ekonomické v Praze a studijní program zaměřený na obchodní právo na Nottingham Trent University.

Generated with Avocode. shape Fill 1 Fill 4 Fill 6 Fill 8 Fill 10 Fill 12 Fill 14

Mohlo by vás také zajímat...