Audit a příprava výročních zpráv neziskových organizací

Seznámíte se se zákonnými předpisy a základními charakteristikami auditu neziskových subjektů. Představíme vám také pravidla sestavování výroční zprávy a její obsahové náležitosti včetně účetní závěrky, grafické prezentace výkazů i celkového zpracování.

informace o školení mám zájem o školení
Generated with Avocode. shape Fill 1 Fill 4 Fill 6 Fill 8 Fill 10 Fill 12 Fill 14
Generated with Avocode. shape-segment
Generated with Avocode. shape-segment

Informace o školení

Komu je školení určeno?

  • Pracovníkům neziskových organizací, kteří se již podílejí na kompletaci výročních zpráv či zpráv o činnosti organizace nebo se podílejí na přípravě podkladů pro audit organizace.
  • Pracovníkům, kteří kompletaci dokumentu plánují a mají základní znalosti účetnictví.

Program

  • Legislativní rámec pro účetnictví a audit neziskových organizací.
  • Charakteristika auditu, specifika auditu neziskových organizací.
  • Výklad pravidel týkajících se sestavování výročních zpráv.
  • Sestavení výroční zprávy – obsahová stránka (struktura výroční zprávy, zpráva o činnosti organizace, příprava podkladů pro sestavení výroční zprávy).
  • Zveřejňování výroční zprávy.
  • Výroční zpráva jako nástroj budování vztahů s veřejností a dárci.

Přínosy

  • Seznámíte se se základními charakteristikami auditu neziskových subjektů, které vám pomohou k jednoduššímu plánování a hladkému průběhu auditu.
  • Osvojíte si pravidla pro sestavování výroční zprávy a její obsahové náležitosti včetně účetní závěrky, grafické prezentace výkazů i celkového zpracování.

Lektor školení

Časté dotazy

Může nás na školení přijít více osob z jedné organizace?

Snažíme se dávat prostor širokému spektru organizací. Pokud není řečeno jinak, mohou se jednoho školení zúčastnit maximálně dva zástupci z jedné organizace.

Nepřišlo mi potvrzení o registraci na školení, jak mám postupovat?

Nejdříve zkontrolujte, zda vám potvzení nespadlo do složky spam. Pokud není, ani ve složce spam, ozvěte se nám na csr@kpmg.cz.

Jsem přihlášen/a na školení, ale nemohu se zúčastnit, jak mám postupovat?

Pokud se nemůžete školení zúčastnit, dejte nám o tom co nejdříve vědět. Na uvolněná místa čekají náhradníci, kterým vaše místo rádi nabídneme.

Mám zájem o školení

V současné době toto školení nemá vypsaný termín. Vyplňte níže uvedený formulář a jakmile termín vypíšeme, budeme Vás kontaktovat.

Alena Ozaniaková

Alena Ozaniaková

Commercial Audit
Před mnoha lety jsem se jako asistentka dostala na zakázku auditu jedné z největších nadací v České republice. Postupem let se ze mě stal specialista na audit a účetnictví neziskovek a často sdílím své znalosti s kolegy. Když přišla možnost proškolit i zástupce neziskových organizací, byla to pro mě jasná volba. Ráda pomáhám ostatním a v oblasti rozvoje neziskovek je ta radost dvojnásobná, protože pomáhám těm, kteří přispívají k dobré věci a naše zkušenosti v technické oblasti ocení.

Alena má více než 16 let zkušeností s auditem účetních závěrek podle českých účetních předpisů, IFRS a jiných národních účetních standardů. Specializuje se především na audit výrobních společností a neziskových organizací. Je registrovanou auditorkou i daňovou poradkyní a také členkou Mezinárodní asociace certifikovaných účetních (FCCA). Její odborná praxe zahrnuje rozsáhlé zkušenosti s auditem a poradenstvím pro neziskové organizace od největších nadací po obecně prospěšné společnosti či sdružení. Věnuje se také přednáškové činnosti zaměřené na audit neziskových organizací a hodnocení výročních zpráv v rámci ankety Czech Top 100.

Generated with Avocode. shape Fill 1 Fill 4 Fill 6 Fill 8 Fill 10 Fill 12 Fill 14

Mohlo by vás také zajímat...